Szczytowanie w Zakopanem

Znów niepostrzeżenie minął rok.  Jutro rozpoczyna się kulminacja letniego sezonu w Zakopanem, czyli 48 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Od 11 sierpnia można już oglądać wystawę „Żywioł folkloru”, która prezentuje prace laureatów konkursu fotograficznego z ubiegłego roku. Radość tańca. umiłowanie tradycji i bogate stroje zatrzymali w kadrze Karolina Kacperek, Agnieszka Stępień, Julia Zabrodzka, Małgorzata Falecka, Tomasz Osuchowski, Agnieszka Sulikowska, Rafał Jabłoński-Zelek i Karolina Barciszewska-Kozioł. Wystawa znajduje się na Krupówkach i będzie prezentowana do 30 sierpnia.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Meksyk „Ballet Folklorico de Occidente Corazon de Jalisco”

Festiwal potrwa od 28 do 26 sierpnia. Doliczyłem się czternastu zespołów zagranicznych w tym spoza naszego kontynentu  Meksyk, Indie, Indonezja i USA.  Będą też nasi dalsi i bliżsi sąsiedzi jak Słowacja, Rosja, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Norwegia, Albania, Turcja, Włochy i Hiszpania.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zakopanem.

Hiszpania – zespół „Orballo”

Bardzo lubię Hiszpanów. W tym roku wystąpi zespół „Orballo” z hiszpańskiej Galicji. Galicja to autonomiczny region w ramach Królestwa Hiszpanii. Posiada własny parlament i rząd.  Z niecierpliwością czekam też na inne zespoły.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: