Uroki zimy

Nie wszystkim zima się podoba. Mnie też ostatnio nie, choć dawniej lubiłem wszystkie cztery pory roku. Być może jest to spowodowane faktem, że już nie pamiętamy, lub nawet w ogóle nie znamy prawdziwego oblicza zimy.

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą zimę, pozostaw szarobure hałdy odgarniętego śniegu, zasolone kałuże zimnej wody i bryzgające spod kól samochodów błoto i udaj się za miasto. Tam, gdzie samochody nie docierają.

Dolina Ku Dziurze

Opis doliny Ku Dziurze

Kilka dni temu postanowiłem przypomnieć sobie jak wygląda zima. Zima w górach. Wybrałem się więc na krótką, szybką wycieczkę. Mój wybór padł na Dolinę Ku Dziurze.   Przyjemna, bezpieczna dolina, zakończona zamieszczoną w nazwie dziurą, czyli jaskinią. Jaskinia ta podobno służyła kiedyś za kryjówkę znanemu zbójnikowi Matei, który zamieszkiwał przy wejściu do doliny.

Dolina Ku Dziurze

Zima w Dolinie Ku Dziurze

Mimo opadów śniegu trasa dość dobrze wydeptana i sporo ludzi. Nieskazitelna biel śniegu i powietrze jak balsam to nagroda za trud dotarcia tutaj. Dojście do celu, czyli tytułowej dziury od Drogi pod Reglami, zajmuje około 25 minut, zejście 15 minut. Nie jest to więc mordercza wyprawa.  Po drodze znajdują się sympatyczne ławeczki, gdzie zmęczeni mogą odpocząć, posilić się, lub tylko cieszyć się ciszą, spokojem i pięknymi widokami.

Dolina Ku Dziurze

Popas w Dolinie Ku Dziurze

Po takiej wycieczce można zupełnie zmienić swój stosunek do tej pory roku. Jeśli będziesz w Zakopanem weź pod uwagę taką możliwość spędzenia czasu.

Górski potok

Potok w Dolinie Ku Dziurze

Podobno jest taka recepta na udany pobyt w Zakopanem – nocleg w Villi GRYF i wycieczka do Doliny Ku Dziurze.

Pozdrawiam zimowo – Marek Kacperek

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: