Jesień idzie przez park….

Powiedzieć, że mieliśmy w tym roku piękne lato byłoby pewnie przesadą, ale jako urodzony optymista staram się na wszystko patrzeć z tej lepszej strony.Wspominając więc kończące się lato, należy przyznać, że choć deszczu i słoty nie brakowało, to było tez wiele chwil słonecznych. Zwróć uwagę, że piszę chwil, a nie dni, ponieważ  nie przypominam sobie dnia, który byłby w całości słoneczny tego lata. Oczywiście dotyczy to naszych górskich terenów, gdyż w tym roku nad morzem lato było nadzwyczaj udane.

Krupówki - nadchodzi jesień

Krupówki we wrześniu

Mimo pogody w kratkę przyjechało bardzo dużo turystów i bardzo zmyślnie dopasowywali się do pogody. Pada rano – wyjście w góry po południu. Rano ładnie, więc idziemy jak najwcześniej, bo wiadomo, że około 16.00 pokropi.

Wakacje jak zwykle zakończyły się Festiwalem Folkloru Ziem Górskich. Można było wtedy spotkać na Krupówkach zespoły w strojach regionalnych.  Nie tylko polskie, ale też bardzo egzotyczne.  Zespoły śpiewały i tańczyły na ulicy zachęcając turystów do przyjścia na koncert w namiocie.  Wstęp na koncerty był bezpłatny. Dużo imprez towarzyszących.  Warto pod koniec sierpnia być w Zakopanem.

Krupówki w sierpniu

Festiwal folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Tu wiele rzeczy się zmienia, ale wiele też jest niezmiennych.  Trwały i stabilny jest dom niedaleko Krupówek, mimo że stoi na głowie.

Zwariowany dom w Zakopanem

Zakopane, dom stojący na głowie.

Można też powiedzieć, że ten dom stoi do góry nogami. Trudno to stwierdzić, ponieważ nie widać ani nóg, ani głowy należących do tego budynku.  Krupówki żyją swoim życiem okrągłą dobę i o każdej porze może tam spotkać znajomego, lub bratnią duszę,  której będziesz mógł powierzyć swoje troski, obawy lub radości.

Nocne życie na Krupówkach

Wrześniowa noc na Krupówkach

Takim spotkaniom zwykle towarzyszy spożywanie napojów  nie wiem dlaczego określanych jako wyskokowe?  Żeby jednak ograniczyć możliwość wystąpienia wyskoków po spożyciu takich napojów trzeba pamiętać o zakąsce.

Nie pij bez zakąski

Nie ma jak dobra zakąska

Jeśli wybierasz się do Zakopanego pamiętaj, że tu są nie tylko Krupówki. Warto zobaczyć Giewont, Morskie Oko,  Czerwone Wierchy,  Kasprowy Wierch, czy Gubałówkę, że o innych drobiazgach nie wspomnę. Nie zapomnij również przed przyjazdem zarezerwować sobie noclegu.

Zapraszam do Zakopanego

Marek Kacperek

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: