Sezon letni w pełni.

W Zakopanem sezon w pełni.  Ludzi masa, na szlakach tłok.  Góry z każdej strony w letniej szacie.  Wyglądają spokojnie, majestatycznie i przyjaźnie. Wkoło zielono i ciepło. Czasami aż za bardzo.

Tatry Bielskie

Hawrań, Murań i Płaczliwa Skała – Tatry Bielskie

Nie dajmy się zwieść słońcu i wysokim temperaturom w Zakopanem. W górach leży jeszcze dużo śniegu. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio przygotowani, nie mamy sprzętu i właściwego ubioru raczej odpuśćmy sobie wyjścia powyżej 1800 – 2000 m n.p.m. W tym roku były duże opady śniegu wiosną dlatego tak długo mamy w górach zimę. Z tego powodu zanotowano bardzo dużo poważnych wypadków na początku sezonu. W ubiegłym tygodniu TOPR śmigłowcem zdejmował  z Orlej Perci ojca z pięcioletnim synem. Byli co prawda bardzo dobrze przygotowani i wyposażeni, jednak ojciec uznał w pewnym momencie, że nie dadzą rady.

Uprawiając turystykę górską trzeba mierzyć siły na zamiary. To ma być przyjemność, a nie szkoła przetrwania. Przed wyjściem w góry, szczególnie w wyższe partie, sprawdźmy pogodę i warunki na szlakach. Czasem warto zapytać w TOPRze co oni myślą o zaplanowanej przez nas trasie. Jest wiele szlaków niemniej pięknych i malowniczych niż szczyty tatrzańskie. Może warto najpierw pójść na Nosal, na Kondratową, odwiedzić doliny i dolinki zanim ruszymy na Rysy, Orlą Perć, czy Gerlach.

W samym Zakopanem też można mile spędzić czas. Ruszyło kino letnie „Zakopane – Sopot”. Grają te same filmy równocześnie w Sopocie i w Zakopanem. Kino jest na świeżym powietrzu, wstęp darmowy. Można wspominać wiosnę.  Tak, tak, – wiosnę. Własnie kwitnie Jaśmin.

Jaśmin w Zakopanem

Jaśmin kwitnie w Zakopanem

No i oczywiście Krupówki. Ulica ta ma swoich wielbicieli, którzy potrafią cały pobyt spędzić na Krupówkach. Jeśli ktoś nie gustuje w tłumach to raczej niech omija Krupówki w sezonie. Można przejść się wczesnym rankiem po deptaku, wtedy jest luźniej.

Lato na Krupówkach

Letni poranek na Krupówkach

 

Gdy ktoś rzeczywiście dobrze czuje się na Krupówkach to nie musi ich opuszczać nawet na chwilę. Znajdzie tu i rozrywkę i co zjeść i co wypić. Krupówki są gospodarczo, finansowo i turystycznie samowystarczalne.

Gastronomia na Krupówkach

Na Krupówkach znajdziesz potrawy regionalne

A ceny wcale nie są wysokie.  Tyle barów i restauracji co na Krupówkach nie ma czasem nawet w wojewódzkim mieście.

Krupówki gastronomia.

Przykładowe ceny na Krupówkach

Na zakończenie,żeby mi ktoś nie zarzucił, że poza Zakopanem świata nie widzę  wspomnę , że w sobotę, czyli pojutrze, w Białce Tatrzańskiej będzie gościć radiowa Jedynka. Obiło mi się o uszy, że będzie Maryla Rodowicz, Brathanki, i wielu  innych ciekawych wykonawców.

Zapraszam do Zakopanego i do Białki (niech będzie)

Marek Kacperek

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: