Zakopane wita zimę….

Po dwu dniach słotnych, ciemnych i mokrych, typowo jesiennych, poniedziałkowy poranek powitał Zakopane bielą. Była to oczywiście biel pierwszego poważniejszego śniegu zwiastującego nieuchronnie zbliżającą się zimę.

Nie był to śnieg znajdujący się gdzieś na szczytach gór, czy w górnym reglu,czy nawet w dolnym. Giewont i Czerwone Wierchy – szczyty górujące nad Zakopanem – już od dawna są przecież białe. Teraz śnieg bezpardonowo spadł już w samym mieście. Krupówki białe, Równia Krupowa biała i białe podwórka. Samochody również wszystkie w tym kolorze.

Zima przychodzi w góry

Pierwszy śnieg w Zakopanem

Trzeba już pomyśleć o odśnieżaniu. Wyciągnąć łopaty i rozpocząć rozgrzewkę, przed spotkaniem z zimą. Skrobaczka do szyb samochodowych też już przygotowana.
Turystów bardzo mało. Wiadomo, listopad i kwiecień to miesiące, które w Zakopanem można śmiało zaliczyć do miesięcy posezonowych. Dziwnie wygląda pusty dworzec kolejowy w Zakopanem. Serce Zakopanego dziś w stanie spoczynku.

Zakopane po sezonie.

Dworzec kolejowy w Zakopanem

Noclegi w Zakopanem dziś też nie są problemem. Kwaterę, pensjonat, czy hotel można sobie wybrać. Nasza villa GRYF, normalnie wypełniona turystami, tętniąca życiem dziś w zadumie koncentruje się przed nadchodzącym sezonem narciarskim.

Kwatera w Zakopanem.

Villa GRYF – noclegi w centrum Zakopanego

Mamy więc śnieg w Zakopanem, lecz w pogoda w górach zmienną jest, jak kobieta, dlatego mam nadzieję, że jeszcze halny dmuchnie ciepłem i podaruje nam kilka słonecznych dni zanim na pół roku zanurzymy się w zimowy mrok.

Ulica Szymony w Zakopanem

Szymony to spokojna uliczka, dzisiaj już całkiem pusta.

Zanim wyjdę na naszą pustą ulicę, żeby udać się do najbliższego baru mrocznie pozdrawiam z Zakopanego – Marek Kacperek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: