Barwy jesieni w górach

Lato definitywnie się skończyło, pogodę mamy w kratkę, lecz mniej więcej co drugi dzień można wybrać się w góry. Nie zawsze widoki dopisują, lecz trzeba mieć łut szczęścia i będzie dobrze. Dziś rano znów się wypogodziło. Góry pokazały się w całej krasie. Nawet Gubałówka otulona cienką warstwą niskich chmur prezentuje nam pierwsze barwy jesieni.

Barwy jesieni w górach

Jesień w Zakopanem

Wyższe partie gór nadal straszą zimą, lecz śniegu już znacznie mniej, co pozwala mieć nadzieję na polską złotą jesień, czy też babie lato. Nowe prognozy zapowiadają, że październik będzie cieplejszy niż przeciętnie. Jeśli do tego dojdzie brak środków w niebiesiech na dalsze opady to możemy mieć piękny czas na górskie wycieczki.

Czerwone Wierchy w zimowej szacie

Zakopane, śnieg na Czerwonych Wierchach

Wyraźnie widać, że na Czerwonych Wierchach jest znacznie mniej śniegu niż kilka dni temu, czyli idzie ocieplenie. Tym, którzy przed wyjściem na spacer muszą zapoznać się z prognozą pogody przypomnę instrukcję pewnego gazdy, który na pytanie turysty o przepowiadanie pogody udzielił odpowiedzi, cytuję: Przepowiadać pogodę to nic trudnego. Trzeba patrzeć na góry. Jeśli góry widać, to będzie lało. Jeśli gór nie widać to już leje.

Tym optymistycznym akcentem kończę i zapraszam do Zakopanego. Góry widać, więc jeszcze nie leje. Czerwone Wierchy w bieli, Gubałówka w chmurach, a na Krupówkach pozuje misio, żeby zarobić na ten kieliszek chleba.

Marek Kacperek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: