Co z pogodą w Zakopanem

Lato w pełni, dziś trzynasty sierpień, poniedziałek.  W piątek zaalarmowały nas prognozy zapowiadające duże ochłodzenie. Najradykalniejsi byli słowaccy ratownicy górscy, którzy zapowiadali załamanie pogody w górach, opady śniegu (do 20 cm) i  minus trzy stopnie w górach. Wyglądało to bardzo poważnie.

W sobotę rzeczywiście temperatura spadła poniżej plus 10 stopni. Zachmurzenie pełne i ciągłe opady. Ci. którzy wyszli w góry licząc na szybkie zmiany pogody wrócili przemoczeni do spodu. Lecz już niedziela przyniosła nadzieje na poprawę pogody. Padało, ale z długimi przerwami.  Wyprawy ograniczyły się właściwie do Krupówek. Znacznie się przejaśniło, a w południe pełnym blaskiem  zaświeciło słońce. Nie trwało to długo, lecz nadzieja pozostała.

I tak doczekaliśmy poniedziałku. Piękny słoneczny poranek.  Niebo błękitne, czyste.  Tylko góry lekko zachmurzone, ale śniegu w górach nie ma. Nie widać co prawda Czerwonych Wierchów, lecz widoczne fragmenty wyższych partii gór są ciemne. Piję kawkę spoglądając na Giewont, a raczej na jego fragmenty widoczne spod welonów chmurek i męczę ten wpis, żeby zaspokoić ewentualną ciekawość tych, którzy być może właśnie wybierają się do Zakopanego. Tak to u nas aktualnie wygląda.

Giewont przesłonięty chmurami.

Giewont w chmurach

A w ogródku sąsiadki  kwiaty szczerzą swoje lwie paszcze do słońca.

Kwiaty w Zakopanem też lubią słońce

Kwiaty w Zakopanem też lubią słońce

Choć chmury w okolicy gór ciemnieją, a na niebie budują się wielkie białe cumulonimbusy, mam nadzieję, że pogoda wraca na stałe, ale wychodząc w góry, zawsze bądźcie przygotowani na najgorsze (czyli na nagłe pogorszenie pogody). Do zobaczenia na szlaku.

Marek Kacperek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: