Walki w Zakopanem

Zakopane przywitało wczoraj turystów ładną pogodą i szeregiem atrakcji.  Na Równi Krupowej odbyły się walki zbrojne. Nie obawiajcie się jednak to nie najazd wrogich sił, ani też porachunki mafijne. Po prostu zaczęły się Dni Zakopanego i jedną z licznych atrakcji był pokaz walk w starym stylu. Wojowie w dawnym rynsztunku potykali się przed licznie zgromadzona publicznością. Nie powiem, że „trup słał się gęsto”, ale ciał trochę zalegało na murawie, jak na trzecioligowym meczu.

Dawni wojowie na Równi Krupowek

Wojowie w tradycyjnym uzbrojeniu potykają się w Zakopanem..

Przed wyruszeniem na Giewont, Czerwone Wierchy czy choćby Gubałówkę, amatorzy silniejszych wrażeń mogli pod okiem instruktorów TOPR spróbować sił we wspinaniu skałkowym, na mobilnej ściance wspinaczkowej. Próby odbywały się oczywiście z pełnym zabezpieczeniem, ale emocji i tak nie brakowało.

W Zakopanem wspinanie na ścianie.

Amatorzy wspinaczki w akcji – Dni Zakopanego.

Do tego sporo stoisk z jadłem wszelakim, niestety bez napitków o wyższym woltażu, produkty naszej motoryzacji na przestrzeni wieków, m. in. dwa modele Warszawy. Poza tym harcerze, stowarzyszenia, stroje ludowe, występy zespołów muzycznych w różnym wieku i różnych stylach  itp. Było na co popatrzeć i czego posłuchać. I tak ma być przez najbliższe dni.

Marek Kacperek, Villa GRYF

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: