Deszcze świętojańskie

Co roku pod koniec czerwca nasz kraj nawiedza fala mniej, lub bardziej silnych opadów deszczu. Hydrolodzy, a pewnie i meteorolodzy określają tę falę mianem „deszczów świętojańskich” z racji święta patrona wszystkich Jasiów, które to święto wypada 24 czerwca, po nocy sobótkowej.

W tym roku deszcze świętojańskie przeciągnęły się trochę i zawadziły już o lipiec. W Zakopanem turyści z nadzieją wpatrywali się w ciemne zachmurzone niebo licząc, że może pojawi się jakiś promyk słońca. Niestety długo, długo nic nie było, chociaż mimo braku słońca powoli zaczyna się robić prawdziwa wiosna.
Nie, nie obawiajcie się, nie jestem po drinku. Dobrze wiem, że mamy już kalendarzowe lato, ale krótki okres wegetacji w Zakopanem powoduje, że pory roku mamy tu trochę przesunięte. Popatrzcie sami jak kwitnie jaśmin w Zakopanem, bo u Was kwitnął chyba już bardzo dawno?

Kwitnący jaśmin 2-07-2011

Kwitnący jaśmin 2-07-2011

Wczoraj, czyli w sobotę, turyści doczekali się wreszcie poprawy pogody. Przestało na chwilę padać i nawet góry się odsłoniły. Ujrzeliśmy białą czapę śniegu w Tatrach. Śnieg spadł powyżej 1500 m n.p.m. Na Kasprowym uzbierało się około 10 cm śniegu, czyli już porządna zima. Nie wiadomo tylko czy to ta co już była, czy ta co dopiero będzie? W górynie wychodziłem, lecz zrobiłem dla Was zdjęcie z werandy, może coś na nim widać.

Fragment Giewontu na tle bielejących Czerwonych Wierchów.

Fragment Giewontu na tle bielejących Czerwonych Wierchów.

Jak widzicie totalny mix. W ogrodzie wiosna, w kalendarzu lato, w życiu jesień, a górach zima. Życzę pogody ducha.
Marek Kacperek
Noclegi w Zakopanem – Villa GRYF

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: